FOTOGALERIE MATEŘSKÁ ŠKOLA

První školní den

Halloween ve školičce

V přestrojení za strašidla si děti ve čtvrtek 31. 10. 2019 užily strašidelný program. Ten byl zahájen divokými hrátkami a promenádou masek. Nechybělo strašidelné tvoření, sladká hostina ani oběd s bubáky.

Kouzlení s klaunem Pepinem

„Čáry, máry, podkočáry, my umíme kouzlit.“ Děti ze školky poznaly nového kamaráda – klauna Pepina. Se svým novým kamarádem si užily spoustu legrace a dokonce se naučily i kouzlit. Podívejte se sami, jak jim to šlo. 

Nocování v mateřské škole

„Nocování v mateřské škole“ Při těchto slovech Vás mohou napadnou obavy, strach a plačící děti. Omyl. Naše nocování bylo plné zábavných her, radostných zážitků a překonání vlastního strachu. Děti si zahrály hru „Dědeček měnil, až vyměnil“, při které navštěvovaly místní obyvatele a známé, které obdarovávaly a na oplátku něco dostávaly. Zúčastnily se stezky odvahy na školní zahradě, kde je cestou provázely svítící světlušky, které je obdarovaly strašidelnou odměnou, a nakonec opékaly špekáčky. Závěrem večera bylo promítání pohádky na dataprojektoru. Tím ovšem nocování nekončí. Druhý den po snídani děti čekala rozcvička a zasloužená odměna. Tu si ale děti musely vyrobit. Z keramické schnoucí hmoty si vyrobily medaili, kterou si spolu se směněnými věcmi (sladkostmi) odnesly domů.

Hravé dopoledne se psím kamarádem Hackinem

Že do školky chodí jen děti? Světe div se, ale i psí kamarádi umí pěkně poslouchat. To nám předvedl i náš psí kamarád Hackin, který nám ukázal různé psí kusy – „sedni, lehni, popros, překul se…“ a mnoho dalších. Nechyběla ani ukázka chytání zloděje nebo zdolání překážek. Za svou statečnost i psí kusy ho děti odměnily v podobě psích keksů, na kterých si náš psí kamarád pochutnal.

Drakiáda

Krásné podzimní počasí nám umožnilo užít si společné pouštění draků. Všichni dráčci nám krásně létali, a tak odměna nesměla chybět. Děti za pouštění draků dostaly medaile na památku a sladkou odměnu v podobě perníčků. Tímto děkujeme všem zúčastněným a budeme se těšit na příští rok. 

Pohádka O veliké řepě

Máme rádi pohádky i zeleninu. Proto jsme vám zahrály pohádku „O veliké řepě.“

Podzimní tvoření

Divadlo - O zatoulaném koťátku

Projektový den - My všichni jsme kamarádi, my se máme všichni rádi

Naše školička